poniedziałek, 18 stycznia 2016

Konferencja "Mehr" w Domu Modlitwy w AugsburguCzy słyszeliście już o konferencji "Mehr"? 

A o domu modlitwy w "Gebetshaus" Augsburgu? Jeżeli nie dotarła do Was informacja o tym niezwykłym miejscu, to śpieszę donieść, że jest to prawdopodobnie jedyne (przynajmniej na razie :-) miejsce w Europie, gdzie trwa nieustanna modlitwa 24/7, podtrzymywana przez osoby z różnych denominacji!
Od 5 lat dom modlitwy w Augsburgu organizuje konferencję "Mehr" (niem. "Więcej"). Z roku na rok konferencja gromadzi coraz więcej ludzi (w tym roku ok. 6000), w różnym wieku i z różnych części Niemiec i Europy, ale co najistotniejsze, z różnych kościołów i wyznań, pragnących "Więcej" Boga i Jego obecności.
W tym roku mieliśmy przywilej po raz kolejny uczestniczyć w tej konferencji. Mogliśmy posłuchać nauczań m.in. Heidi Baker (raczej nie trzeba przedstawiać :-)), Pete'a Greiga (założyciela ruchu "24-7"), bp Stefana Ostera i lidera domu modlitwy w Augsburgu - Johannesa Hartla.
Jak każda dobra konferencja, ta również zapewniała nadmiar wrażeń i masę nowej wiedzy, dlatego poniżej wypunktowałam te rzeczy, które najbardziej mnie poruszyły:

W czasie całej konferencji uwielbienie trwało właściwie cały czas, z przerwami na nauczania, nabożeństwa i ciszę nocną. Naprawdę, żal było opuszczać główną salę w czasie przerwy obiadowej! To trwanie na wspólnym uwielbieniu i modlitwie Słowem odzwierciedla charakter ruchu modlitewnego i domu modlitwy "Gebetshaus". Oczywiście, równolegle w samym domu modlitwy uwielbienie trwało nieustannie (naprawdę nie wiem, jak im się to udało zorganizować, skoro sama konferencja pochłaniała tyle czasu i wysiłku).

W trakcie konferencji odbywały się msze katolickie i nabożeństwa ewangelickie  - niesamowite, prawda?!

Heidi Baker podzieliła się "rozpalającymi" świadectwami ze swojej posługi i ze swojego życia. Jedno jej stwierdzenie naprawdę rozłożyło mnie na łopatki - w naszym życiu, we wszystkim, co robimy, obowiązuje podstawowa prawda: ani ty, ani ja nie jesteśmy Bogiem - to Bóg jest Bogiem, hura! Heidi jest niesamowita :-)

„Słowo „miłość" jest prawdopodobnie, obok słowa "Bóg",  jednym z najbardziej nadużywanych i źle rozumianych słów." Bp Stefan Oster

"O wiele ważniejsze jest  trwanie w Bożej Obecności, niż otrzymanie odpowiedzi na wszystkie nasze modlitwy." Pete Greig

Johannes Hartl zwrócił uwagę na fragment Mt. 6,5-6 i Ps 32,8, które mówią o życiu pod Bożym spojrzeniem. Jezus w Ewangelii Mateusza mówiąc o tym, jak mamy się modlić, jasno wskazuje,  że nie mamy podobać się ludziom, ale mamy podobać się Ojcu.

Zachęcam  do odwiedzenia strony domu modlitwy w Augsburgu: www.gebetshaus.org oraz do obejrzenia filmików z konferencji:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz